Egzamin dojrzałości: HPE SYNERGY

HPE Synergy zadebiutowała w 2016 r. jako pierwsza, komponowalna, zdefiniowana programowo infrastruktura na rynku. Choć od tego wydarzenia minęły blisko cztery lata, HPE Synergy, zachowała tytuł jedynej prawdziwie komponowalnej platformy, która umożliwia wykorzystanie płynnych pul zasobów mocy obliczeniowej, pamięci masowej oraz sieci ? w dowolnej konfiguracji, na potrzeby dowolnej aplikacji. Przy tym HPE Synergy rozwinęła się, okrzepła i dojrzała. Dziś korzysta z niej ponad 1700 klientów. 

HPE konsekwentnie rozwija swoją wizję centrum danych definiowanego w 100% programowo, ponieważ tylko w ten sposób można lokalnie zapewnić funkcjonalność spotykaną do niedawna wyłącznie w chmurze. 

Największy rozwój tego produktu miał miejsce w obszarze sieci. W ubiegłym roku pojawił się moduł Virtual Connect SE 100Gb F32 wraz z 50Gb Interconnect Link Module oraz przełączniki Mellanox 50Gb Ethernet, które pozwalają znacząco uprościć sieć łączącą poszczególne urządzenia. Dodatkowo udostępniono przełączniki Brocade 32Gb FC oraz moduły Virtual Connect SE 32Gb FC, które zapewniają optymalną integrację Synergy z sieciami SAN. 

Pojawiły się także urządzenia zarządzające HPE Synergy Composer drugiej generacji, działające w oparciu o rozwiązanie HPE OneView oraz 4-portowy Frame Link Module (FLM), który współpracuje z Composerem i zarządza operacjami w obrębie infrastruktury HPE Synergy rozbudowywalnej nawet do 21 obudów. 

Rozwinął się również cały uruchomiony w 2016 r. ekosystem partnerski budowany wokół HPE Synergy. Ponad 60 firm dostarcza dla platformy komponowalnej HPE narzędzia i kompletne rozwiązania programowe w obszarze chmury obliczeniowej, DevOps, operacji IT oraz centrów danych. 

Firma Fast IT konsekwentnie budowała swoje kompetencje w zakresie Synergy, żeby pełnić dla klientów rolę zaufanego partnera, który w kompleksowy sposób będzie wspierał inicjatywy związane z wdrażaniem platformy komponowalnej HPE: od etapu doboru rozwiązania, co potwierdzają certyfikaty HPE Product Certified ? Synergy Solutions, HPE ASE Hybrid IT Solutions Architect V1 i HPE Master ASE Advanced Server Solutions Architect V3, aż po finalne wdrożenie rozwiązania na najwyższym poziomie ? co potwierdza certyfikat HPE Synergy Service & Solution Qualification. 

W ten sposób Fast IT jest gotowe na nowe wyzwania i oczekiwania klientów, którzy także na lokalnym rynku coraz częściej i głośniej artykułują zapotrzebowanie na funkcje oferowane dzisiaj wyłącznie przez HPE Synergy.