1
październik

Hewlett Packard Enterprise jest branżowym pionierem w dziedzinie infrastruktury komponowalnej. Cztery lata po premierze HPE Synergy z pełną świadomością można stwierdzić, że jest już ona w pełni dojrzała. Klienci mają do dyspozycji portfolio, które pozwala na elastyczną obsługę dowolnej aplikacji czy obciążenia, na dowolnym poziomie wydajności, dostępności i niezawodności – w prosty, wygodny sposób, jaki do niedawna był dostępny jedynie dla użytkowników chmury publicznej.

Architektura HPE Synergy umożliwiająca efektywne udostępnianie zasobów na żądanie i niezależne skalowanie mocy obliczeniowej, pamięci masowej oraz sieci, została zaprezentowana na rynku po raz pierwszy pod koniec 2016 r. Platforma od samego początku pozwalała na zmniejszenie wydatków inwestycyjnych. Dodatkowo automatyzacja osiągnięta dzięki możliwości programowego definiowania infrastruktury, a także bogaty ekosystem rozwiązań partnerskich, pozwalały i nadal pozwalają zwiększyć efektywność i jednocześnie ograniczyć wydatki operacyjne.

Do dnia dzisiejszego HPE Synergy zostało wzbogacone o nowe komponenty sieciowe wspierające aktualne trendy – obsługę VMware Cloud Foundation czy natywną integrację z inteligentną pamięcią masową HPE Primera. Tym samym mamy do czynienia z rozwiązaniem, które wspiera każdą wizję IT, umożliwiającym błyskawiczne dostarczanie aplikacji i innowacji biznesowych. Przykładowo wdrażanie baz danych Oracle można skrócić o blisko 90%.

Jednak chyba najważniejszą cechą wyróżniającą na rynku ofertę HPE jest coraz większa inteligencja „maszyn”. Technologia HPE InfoSight pozwala m.in. ograniczyć czas poświęcany na zarządzanie pamięcią masową nawet o 93% czy doprowadzić do sytuacji, w której do 86% zgłoszeń serwisowych zostanie samoczynnie rozwiązanych. Ponadto Klienci, w swoich Data Center, otrzymują zdolność do zautomatyzowanego przewidywania i przeciwdziałania potencjalnym problemom. Oczywiście HPE Synergy jest w pełni wspierane przez HPE InfoSight.

I właśnie unikalne połączenie komponowalności i inteligencji pozwala HPE przedstawić wizję zautomatyzowanego oraz kompletnego środowiska IT. Jeśli dodatkowo połączymy to z dostępnością nowoczesnego modelu konsumpcyjnego, w ramach usługi HPE GreenLake, to nie można chyba mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z ofertą, która pozwoli organizacjom i ich działom IT sprostać nowym wyzwaniom post-pandemicznej ery cyfrowej.

Ostatnie wpisy na blogu
18
wrzesień
Szkolimy się …