11
maj

Praca zdalna a nauka w domu

Drodzy czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce ciekawy artykuł z naszym komentarzem, adresujący wyzwania pracy zdalnej i zdalnej edukacji. Artykuł pochodzi z zasobów społeczności firmy HPE – poniżej link do oryginalnej wersji.

Link: https://community.hpe.com/t5/Servers-The-Right-Compute/5-things-I-learned-in-home-school-today-and-how-they-can-help/ba-p/7083433#.Xo3hVcgzZPY

Trudne czasy wymagają dużych zmian w naszym życiu codziennym i biznesowym, ale jak wiadomo elastyczność i szybki rozwój to jedne z zalet małych i średnich firm.

W ostatnich tygodniach, wielu pracujących rodziców zostało zmuszonych do podjęcia pracy na drugi etat – pomocy w edukacji swoich dzieci z powodu zamknięcia szkół w całym kraju. Zaadoptowanie tych zmian jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla rodziców jak i szkół. Mówię z doświadczenia (przynajmniej ze strony rodzica) jako nowo „zatrudniona” mama wspomagająca nauczanie moich dzieci. Biorąc pod uwagę moją prawdziwą pracę jako lider HPE z pasją do małych i średnich firm, nie zdziwiło mnie, że zaobserwowałam kilka intrygujących podobieństw między domowym nauczaniem a trudnościami z jakimi zmagają się te biznesy. Oto kilka porad, które powinny się przydać firmom i rodzicom w tym nowym i dziwnym dla wszystkich doświadczeniu.

Zdobądź to co najbardziej potrzebne – i oszczędź przy tym gotówkę

Zanim zajmą się jakąkolwiek pracą domową, rodzice muszą znaleźć swoim dzieciom odpowiedni sprzęt, np. starego laptopa, komputer stacjonarny lub tablet, na którym będą mogły korzystać z przesłanych im materiałów. Znalezienie pieniędzy na zakup nowych urządzeń może być niemożliwe, więc szukamy innych opcji. Czy jesteśmy w stanie wypożyczyć to czego potrzebujemy? Czy istnieją jakieś inne możliwości, które pozwolą nam osiągnąć nasz cel? A jeśli już zdecydujemy się na zakup nowego sprzętu, jak upewnimy się, żeby nie wydać na niego zbyt dużo a jednocześnie odpowiadał on potrzebom naszego dziecka.

Szukanie rozwiązań IT dla Twojego biznesu to często całkiem podobny proces. Znasz zakres zadań jakie Twoi pracownicy muszą wykonywać, a także jakiej infrastruktury do tego potrzebują, ale nieuchronnie pojawia się problem finansów. Na szczęście, dostępnych jest wiele rozwiązań łączących niskie koszty z efektywnością. Jednym z nich jest HPE Financial Services, dzięki któremu będziesz mógł wybierać z szerokiej gamy produktów w przystępnych cenach.

Zaakceptuj zarządzanie zróżnicowanym środowiskiem

Nauczyciele wysłali mi pięć maili z pięcioma różnymi loginami do pięciu różnych aplikacji. Każdy z nich odpowiada innemu przedmiotowi a poruszanie się pomiędzy nimi jest niezwykle uciążliwe, w przeciwieństwie do tego jak wyglądałoby to w szkole. Często możesz nie wiedzieć jak obsługiwać poszczególne aplikacje, jakich urządzeń lub oprogramowania wymagają.

Twoje środowisko IT w obecnej sytuacji może się niewiele różnić. Aplikacje, których używasz prawdopodobnie działają przy użyciu serwerów w Twojej firmie, chmury prywatnej a także publicznej. Jednakże zdalne zarządzanie taką ilością danych i dokumentów może nieść ze sobą przeszkody takie jak zwiększenie kosztów i zagrożenie bezpieczeństwa Twoich plików. Jednym z rozwiązań jest dobranie odpowiednich serwerów, które zapewniają regularność pracy niezależnie od ilości obsługiwanych platform i środowisk.

Skup się na tym jak ma funkcjonować Twoja firma

Zaplanowanie rozkładu dnia dla Twojego dziecka to klucz do sukcesu. Umiejętność zbalansowania pracy z zabawą lub czasem na przekąskę pomoże nie tylko dziecku, lecz także rodzicowi, który wkłada masę energii w pomoc synowi lub córce.

Zbyt często patrzy się na projekty IT wyłącznie pod kątem wykorzystywanych środowisk lub aplikacji. Jednak coś co w wielu sytuacjach okazuje się ważniejsze to zmaksymalizowanie wydajności pracy. Niezależnie czy twoim celem jest rozwój produktów, usprawnienie komunikacji, lepsza organizacja dostaw lub ulepszenie obsługi klienta, skupienie się na ludziach i sposobach w jaki ze sobą współdziałają zwiększy Twoje szanse sukcesu.

Kieruj się metodą prób i błędów – ale licz się z kosztami

Podczas tej zmiany na nauczanie wirtualne, my rodzice wciąż szukamy jakichkolwiek sposobów, żeby zająć uwagę dziecka w czasie gdy musimy pracować. Uciekamy się do najróżniejszych aplikacji, gier, książek lub seriali, które mogłyby nam w jakiś sposób pomóc. Kiedy sięgamy po rozwiązanie, którego nie znamy, nie możemy być pewni jego jakości. Może to być zarówno strata czasu jak i strzał w dziesiątkę.

Podobnie w biznesie, serwisy IT do zdalnej pracy oparte na chmurze lub rozwiązaniach typu disaster recovery dla Twojej firmy mają swoje plusy i są warte poświęcenia im czasu. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach dotyczących bezpieczeństwa danych i ich dostępności – a także o ryzyku ukrytych opłat lub braku pomocy serwisowej – przy podejmowaniu każdej decyzji związanej ze środowiskiem IT

Sięgnij po porady ze swojego środowiska

Pozytywną stroną tej całej sytuacji jest to, że nikt nie jest w niej sam. Z łatwością znajdziesz masę ludzi, którzy radzą sobie z podobnymi problemami. Podzielenie się ze sobą swoimi doświadczeniami lub wskazówkami jest wielką korzyścią dla obu stron. Oczywiście nie istnieje uniwersalny zestaw porad, który można zaaplikować niezależnie od sytuacji, lecz przy niektórych problemach taka wiedza okazuje się nieoceniona.

Pozytywną stroną tej całej sytuacji jest to, że nikt nie jest w niej sam. Z łatwością znajdziesz masę ludzi, którzy radzą sobie z podobnymi problemami. Podzielenie się ze sobą swoimi doświadczeniami lub wskazówkami jest wielką korzyścią dla obu stron. Oczywiście nie istnieje uniwersalny zestaw porad, który można zaaplikować niezależnie od sytuacji, lecz przy niektórych problemach taka wiedza okazuje się nieoceniona.Ten artykuł HPE świetnie pokazuje jak w życiu codziennym możemy znaleźć wzorce, które mogą nam pomóc w naszej pracy. Jest to bardziej przypomnienie niż nauka, tym niemniej umiejętność czerpania w ten sposób z naszych doświadczeń jest wielką wartością. Dla nas, jedną z najważniejszych lekcji jakie płyną z tego artykułu to jak ważne jest zwrócenie się do innych po poradę. Dlatego właśnie chcielibyśmy wiedzieć, jak w ostatnich tygodniach zmieniły się Wasze potrzeby i co my moglibyśmy zrobić, żeby pomóc Wam w waszej pracy?

Ostatnie wpisy na blogu
18
wrzesień
Szkolimy się …